Frezowanie CNC

Frezowanie CNC (ang. Computerized Numerical Control) należy do jednych z najpopularniejszych sposobów obróbki skrawaniem różnego rodzaju materiałów. Maszyna CNC obrabia nieruchomy materiał poprzez narzędzie skrawające (frez) wprawione w ruch obrotowy pozbywając się jednocześnie wiórów. Frezowanie CNC można zastosować przy obróbce powierzchni m.in. tworzyw sztucznych (w tym plexi), elementów drewnianych, kompozytowych, żywic utwardzanych, aluminium i metali kolorowych. Proces frezowania CNC to w dużym skrócie usunięcie z powierzchni elementów materiału, w celu uzyskania zakładanych wzorów, kształtów lub wymiarów. Naszą specjalnością jest frezowanie CNC tworzyw sztucznych (pleksi, poliwęglan, hips, PCV), a także obróbka innych materiałów jak fornir, sklejki, czy drewno. Produkcja jednostkowa to charakterystyczna organizacja produkcji, w której doskonale odnajdują się maszyny przeznaczone do obróbki skrawaniem. W tej technologii nie trzeba wykonywać specjalistycznych form do wtrysku stosowanych wszędzie tam, gdzie występuje produkcja masowa. Frezarki bardzo często wykorzystuje się do prototypowania, aby przetestować nowe rozwiązania. Dobrym przykładem wykorzystania frezarki jest produkcja różnego rodzaju form wtryskowych, matryc lub tłoczników w narzędziowni. Możliość programowania oraz dużej dokładności sprawia, że maszyny do obróbki CNC są szeroko wykorzystywane do produkcji różnego rodzaju przedmiotów. Centrum CNC pozwala na uzyskanie odpowiednich dla Klienta właściwości powierzchni.

Frezowanie metalu

Frezowanie metalu pozwala na tworzenie trwałych i powtarzalnych detali w krótkim czasie. W procesie obróbka skrawaniem na maszynach CNC

Frezowanie aluminium

Frezowanie metalu pozwala na tworzenie trwałych i powtarzalnych detali w krótkim czasie. W procesie obróbka skrawaniem na maszynach CNC

Frezowanie aluminium

Aluminium ze względu na swoje właściwości jest trudniejsze z punktu widzenia obróbki skrawaniem. Oferujemy frezowanie CNC także dla indywidualnych klientów. Zakłady produkcyjne, które stawiają na dynamiczny rozwój produkcji, chętnie wykorzystują ten materiał, których charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością w porównaniu do masy.

Frezowanie tworzyw sztucznych

Produkowanie detali z tworzyw sztucznych to nie tylko formy wtryskowe. Narzędzia skrawające bardzo dobrze radzą sobie jako metoda kształtowania półfabrykatów lub gotowych detali ze sztucznych materiałów. Pleksi jest materiałem, który łatwo poddaje się obróbce skrawaniem. Dzięki frezowaniu CNC w szkle akrylowym możliwe jest stworzenie wielu różnych przedmiotów takich jak: osłony, elementy dekoracyjne, obudowy, napisy, panele, znaki, stojaki. Ponadto do frezowania CNC wykorzystujemy materiały takie jak poliwęglan, HIPS, PVC, PCV.

Frezowanie wyrobów z drewna

Stopniowe usuwanie naddatku z przedmiotu obrabianego jest także dobrą metodą obróbki drewna. Do frezowania CNC wykorzystujemy m.in. płyty MDF, HDF, sklejkę oraz drewno. Maszyna CNC przyda się w każdej firmie zajmującej się produkcją różnego rodzaju przedmiotów bez względu na wielkość produkcji. Oferujemy usługi frezowania CNC nie tylko firmom, które nie posiadają specjalistycznego sprzętu, ale także klientom indywidualnym, dzięki czemu każdy ma możliwość skorzystania z usługi CNC do określonych przez siebie celów.

Usługi na najwyższym poziomie

CNC frezowanie w Brosso odbywa się na wysokiej klasy sprzęcie, co pozwala na wykonanie w ramach usługi precyzyjnych i indywidualnych zleceń. Nasze doświadczenie, wykorzystywanie w pracy najlepszych narzędzi oraz kadra fachowców daje gwarancję najwyższej jakości usług. Jesteśmy w stanie realizować zlecenia frezowania w bardzo szybkich terminach, bez względu na rodzaj zamówienia. Oferujemy także produkcję jednostkową, która charakteryzuje się niepowtarzalnością elementów.

Szukasz firmy, która zapewnia usługi CNC na najwyższym poziomie? Brosso Kraków to specjaliści od frezowania! Zgłoś się do nas i skorzystaj z oferty na profesjonalne frezowanie CNC.