Gięcie termiczne

Oferujemy profesjonalne usługi gięcia termicznego tworzyw sztucznych. Długoletnie doświadczenie w procesie gięcia, nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra dają gwarancję usługi na najwyższym poziomie.

Proces gięcia plexi to podstawowa i najważniejsza część realizacji. Profesjonalne gięcie pozwala na uzyskanie oczekiwanych kształtów formowanych przedmiotów ze szkła akrylowego. Aby giąć materiał, najpierw rozgrzewamy go liniowo, co sprawia, że ogrzewane miejsce się uplastycznia i daje się łatwo formować. Linia krawędzi jest prosta i precyzyjna. Jesteśmy w stanie uzyskać linie gięcia, które umożliwiają realizację nawet najbardziej wymagających projektów. Gięcie plexi i innych tworzyw może zmienić właściwości materiału, więc należy przykładać największą wagę, aby proces był przeprowadzony prawidłowo. Do gięcia tworzyw używamy profesjonalnych giętarek.

Gięcie plexi w Krakowie

Gięcie termiczne wykonywane przez Brosso to gwarancja precyzji i najwyższej jakości gięcia w 100% zgodnego z projektem. Dzięki naszej wszechstronności, możliwości gięcia różnego rodzaju krawędzi oraz posiadanym doświadczeniu, jesteśmy w stanie stworzyć produkty, mające zastosowanie w różnych branżach.Dzięki zaawansowanej i odpowiedniej obróbce cieplnej różnych materiałów wyprodukowaliśmy już setki mebli reklamowych.

Gięcie termiczne tworzyw sztucznych pozwala nam wytwarzać ekspozytory, standy, pudełka, osłony maszyn, meble reklamowe i inne tego typu przedmioty, będące gotowymi produktami, bądź półproduktami.

Aby gięcie plexi przebiegało prawidłowo, należy:

  • dokładnie ustalić temperaturę, do której będziemy rozgrzewali szkło akrylowe,
  • dokładnie osuszyć pleksi,
  • bardzo istotną kwestią jest kierunek rozchodzenia się ciepła,
  • po zakończeniu procesu gięcia plexi należy przystąpić do schładzania szkła akrylowego.

Proces termoformowania poprzedza zazwyczaj wycinanie laserem lub frezowanie. Po obróbce cieplnej zazwyczaj następuje klejenie, jeśli jest wymagane.

Gięcie plexi to proces, który zachowuje pierwotne właściwości materiału. Nie ma obawy, że materiał straci swoje właściwości i stanie się mniej odporny na czynniki zewnętrzne.
Dysponujemy różnymi materiałami, które łatwo poddają się obróbce termicznej. Tworzywa, z jakich produkujemy swoje meble reklamowe, dają niczym nieograniczone możliwości kształtowania. Produkty wykonane z pleksi lub poliwęglanu wyglądają bardzo estetycznie. Nasze produkty są produkowane z arkuszy szkła organicznego o odpowiedniej grubości oraz na docelowy wymiar, tak aby klient nie miał najmniejszych zastrzeżeń.

Wyginanie plexi – zaufaj specjalistom!

Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje gięcie pleksi i nie stanowi to dla niej żadnego problemu? Zapraszamy do Brosso! Działamy w Krakowie, ale obsługujemy klientów z całego kraju. Oferujemy także gięcie dużych ilości formatek. Zajmujemy się produkcją elementów prostych oraz giętych, czyli takich, które zostały poddane procesowi termoformowania. Działamy kompleksowo, ponieważ oprócz gięcia oferujemy także frezowanie, cięcie laserem, klejenie, a także grawerowanie. Pomagamy i wspieramy naszych partnerów na każdym etapie realizacji. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty. Sprawdź nas!

 

Zaufaj specjalistom!

Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje gięcie termiczne materiału? Zapraszamy do Brosso! Działamy w Krakowie, ale obsługujemy klientów z całego kraju. Pomagamy i wspieramy naszych partnerów na każdym etapie realizacji. Sprawdź nas!