Grawerowanie laserowe

Grawerowanie laserem gwarantuje niezwykłą precyzję grawerowania materiałów. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie skomplikowanej usługi grawerowania. Grawerowanie to inaczej wykonywanie wgłębień w obrabianym materiale. Indywidualne motywy, hasła, elementy znakowania, nadawanie spersonalizowanych cech obrabianym materiałom – zastosowań grawerowania laserowego jest naprawdę bardzo wiele. Wykorzystanie systemów laserowych jest na tyle uniwersalne, że grawer można tworzyć, wykorzystując do tego różne materiały. Dobór odpowiedniej siły lasera umożliwia grawerowanie wzorów w sposób bezpieczny dla danego materiału. Możliwość manipulacji ustawieniami lasera pozwala na wykorzystanie różnorodnych materiałów. Najczęściej grawerowanie laserowe ma zastosowanie na plexi (szkle akrylowym), drewnie, sklejce, skórze, szkle papierze lub wykorzystując do tego tworzywa sztuczne, drewna różnych gatunków.

Grawer laserowy używany jest do personalizowania produktów takich jak między innymi: tabliczki informacyjne, medale, puchary, trofea, gadżety reklamowe (długopisy, breloki, otwieracze itd.). Technika grawerowania laserowego pozwala na znakowanie przedmiotów z różnego rodzaju surowców. Ponadto grawerowanie laserowe jest techniką, dzięki której wytwarzane grawerunki na przedmiotach są odporne na uszkodzenia.

Brosso oferuje usługi grawerowania laserowego na profesjonalnym sprzęcie. Oferujemy szybkie terminy realizacji oraz atrakcyjne ceny. Obsługujemy zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Grawer laserem to jeden z najdokładniejszych i najwytrzymalszych nośników informacji i grafiki na różnego rodzaju materiałach. Grawerowane przedmioty robią wrażenie, są estetyczne i praktyczne, natomiast uzyskany grawerunek jest trwały i odporny na ścieranie.

Grawerowanie laserowe polega na silnym rozgrzaniu laserem materiałów, przez co (w zależności jaki czas ekspozycji na działanie lasera zostanie wybrany) dochodzi do wyparowania, spalenia, zmiany koloru lub kontrastu powierzchni materiałów, które są grawerowane.

Różne metody grawerowania laserowego

Urządzenia do grawerowania mogą pracować z wykorzystaniem plików rastrowych jak i wektorowych stworzonych w dowolnym programie graficznym. Wykorzystanie plików rastrowych powoduje, że maszyna graweruje każdy piksel wiersz po wierszu. W zależności od wzoru można także pokusić się o wykorzystanie jednego z formatów grafiki wektorowej. Urządzenie pracujące na projekcie bazującym na grafice wektorowej, czyta każdą z krzywych i linii i na bieżąco je graweruje. Grafika rastrowa nadaje się świetnie do grawerowania fotografii, natomiast grafika wektorowa doskonale nadaje się to tworzenia precyzyjnych wzorów, składających się w dużej mierze z krzywych oraz linii prostych. W porównaniu do grafiki rastrowej proces grawerowania grafiki wektorowej jest też z reguły krótszy.

Do czego wykorzystuje się grawerowanie laserowe?

Obecnie urządzenia przeznaczone do grawerowania laserem potrafią wytwarzać wszelkiego rodzaju wzory. Tę technikę wykorzystuje się m.in.:

  • do znakowania materiałów promocyjnych takich jak kubki, długopisy, breloki,
  • do zdobienia tekstyliów, w tym skóry naturalnej,
  • do stworzenia pieczątki z danymi lub logo firmy,
  • do trwałego nadawania numerów seryjnych na komponentach do maszyn,
  • do ozdabiania szkła,
  • do personalizowania wszelkiego rodzaju przedmiotów.

Firma Brosso oferuje grawerowanie laserem na profesjonalnym sprzęcie. Oferujemy szybkie terminy realizacji oraz atrakcyjne ceny. Obsługujemy zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Grawer laserem to jeden z najdokładniejszych i najwytrzymalszych nośników informacji i grafiki na różnego rodzaju materiałach. Technika ta pozwala na znakowanie laserem wszelkiego typu materiałów. Grawerowane przedmioty robią wrażenie, są estetyczne i praktyczne, natomiast uzyskany grawerunek jest trwały i odporny na ścieranie. Wykorzystanie grawerowania laserowego zapewnia powtarzalność procesu, szybkość, odporność na uszkodzenia oraz pozwala na tworzenie bardzo skomplikowanych wzorów.

Grawerowanie laserowe polega na silnym rozgrzaniu laserem materiałów, przez co (w zależności jaki czas ekspozycji na działanie lasera zostanie wybrany) dochodzi do wyparowania, spalenia, zmiany koloru lub kontrastu powierzchni materiału, które są grawerowane.

Alternatywy dla grawerowania laserowego

Alternatywną metodą grawerowania laserowego jest grawerowanie maszyną wykorzystującą frezy grawerskie. Frezy grawerskie pozwalają grawerować z niezwykłą precyzją. Przede wszystkim grawer jest bardzo czysty i jego powierzchnia nie jest efektem topienia/spalania się materiału, dzięki czemu grawerunki są bardzo estetyczne. Przed obróbką metalu, warto go poddać w pierwszej kolejności procesowi szlifowania. Zakres możliwości wykonywania zdobień i znaczeń grawerem jest nieograniczony.

Skorzystaj z usług Brosso

Specjalizujemy się w realizacji zamówień wszelkiego rodzaju. Możesz u nas wykonać grawerunek laserem tworzyw sztucznych lub materiału naturalnego. Posiadamy m.in. maszyny do grawerowania laserowego i znakowania. Grawerujemy w różnych materiałach takich jak tworzywa sztuczne, papier, drewno, karton, aluminium. Grawerowanie laserowe pozwoli uzyskać oczekiwany efekt szybko i bezproblemowo. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania dokładnych informacji. Obsługujemy klientów zarówno z Krakowa, jak i całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.